S9018
S9018
ПроизводительSINEDEVICE
Партномер производителяS9018
ОписаниеTransistors/Thyristors SINEDEVICE S9018
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | SINEDEVICE |
| Вес | 0.031 |
| Power Dissipation (Pd) | 200mW |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 190@1mA,5V |
| Collector Current (Ic) | 50mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 15V |
| Transition frequency (fT) | 800MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 500mV@10mA,1mA |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | 100nA |
