MCP609-I/P-TUDI
MCP609-I/P-TUDI
ПроизводительTudi
Партномер производителяMCP609-I/P-TUDI
ОписаниеAmplifiers/Comparators Tudi MCP609-I/P-TUDI
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | Tudi |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Output Current | 70mA |
| Input Offset Current(Ios) | 1pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 11.5nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 2.1V~5.5V;-2.75V~-1.05V;1.05V~2.75V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 82dB |
| Slew Rate | 9V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 800uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 2.4uV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 1.1mA |
| Input offset current drift(Ios TC) | - |
| Gain Bandwidth Product | 11MHz |
| Ib - Input Bias Current | 1pA |
