XC7866
XC7866
ПроизводительSi-Change
Партномер производителяXC7866
ОписаниеData Acquisition SiChange XC7866
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Si-Change |
| Вес | 0.046 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 1.5V~4.5V |
| Quiescent Current (Iq) | - |
| Interface | SPI |
| Resolution | 12 |
| Integral nonlinearity | ±1.5LSB |
| differential input | No |
| Data Rate | - |
| Clock Frequency | 3.4MHz;16.6MHz |
| Sampling Rate | 200kHz;1MHz |
| Voltage - Supply | 1.5V~4.5V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Clock/Oscillator | External |
| Resolution(Bits) | 12 |
| Integral non - linearity | 1.5LSB |
| ADC architecture | - |
| Voltage Reference | - |
| Voltage Reference Drift | - |
| S/N Ratio | 71.25dB |
| Full-Scale Range(FSR) | - |
| Programmable Gain | Not supported |
| Temperature Sensors | - |
