XC7886
XC7886
ПроизводительSi-Change
Партномер производителяXC7886
ОписаниеData Acquisition SiChange XC7886
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Si-Change |
| Вес | 0.045 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Quiescent Current (Iq) | 950uA |
| Interface | SPI |
| Resolution | 12 |
| differential input | No |
| Clock Frequency | 16MHz |
| Sampling Rate | 800kHz |
| Voltage - Supply | 4V~5.25V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Resolution(Bits) | 12 |
| Integral non - linearity | 1.5LSB |
| ADC architecture | SAR |
| S/N Ratio | 72.5dB |
