XC7887E
XC7887E
ПроизводительSi-Change
Партномер производителяXC7887E
ОписаниеData Acquisition SiChange XC7887E
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Si-Change |
| Вес | 0.044 |
| Operating Temperature | -40℃~85℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Supply Voltage | 3.3V~4.8V |
| Interface | SPI |
| Resolution | 10 |
| Integral nonlinearity | ±1LSB |
| sampling frequency | 1250kHz |
| differential input | No |
| Clock Frequency | 20MHz |
| Sampling Rate | 1.25MHz |
| Voltage - Supply | 3.3V~4.8V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Resolution(Bits) | 10 |
| Integral non - linearity | 1LSB |
| ADC architecture | SAR |
| S/N Ratio | 61.5dB |
| Programmable Gain | Not supported |
