METR3906-G
METR3906-G
ПроизводительMATSUKI
Партномер производителяMETR3906-G
ОписаниеTransistors/Thyristors MATSUKI METR3906-G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Биполярные (BJT) |
| Производитель | MATSUKI |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | PNP |
| Power Dissipation (Pd) | 225mW |
| Transistor Type | PNP |
| DC Current Gain (hFE@Ic,Vce) | 100@10mA,1V |
| Collector Current (Ic) | 200mA |
| Collector-Emitter Breakdown Voltage (Vceo) | 40V |
| Transition frequency (fT) | 250MHz |
| Collector-emitter saturation voltage (VCE(sat)@Ic,Ib) | 400mV@50mA,5mA |
| Collector-emitter voltage (Vceo) | 40V |
| Collector Cut-Off Current (Icbo) | - |
| Pd- Power Dissipation | 300mW |
| Current - Collector(Ic) | 200mA |
| Number | 1 PNP |
| Emitter-Base Voltage(Vebo) | 5V |
| Current - Collector Cutoff | 50nA |
| Transition frequency(fT) | 250MHz |
