ME4074CM5G
ME4074CM5G
ПроизводительMICRONE(Nanjing Micro One Elec)
Партномер производителяME4074CM5G
ОписаниеPower Management (PMIC) MICRONE ME4074CM5G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | MICRONE(Nanjing Micro One Elec) |
| Вес | 0.05 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 55uA |
| Operating Voltage | 4V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 800mA |
| 0V Battery Charge | Not supported |
