ME4084AM5G
ME4084AM5G
ПроизводительMICRONE(Nanjing Micro One Elec)
Партномер производителяME4084AM5G
ОписаниеPower Management (PMIC) MICRONE ME4084AM5G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | MICRONE(Nanjing Micro One Elec) |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 2uA |
| Operating Voltage | 4.7V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 600mA |
