ME4084BN8BG
ME4084BN8BG
ПроизводительMICRONE(Nanjing Micro One Elec)
Партномер производителяME4084BN8BG
ОписаниеPower Management (PMIC) MICRONE ME4084BN8BG
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | MICRONE(Nanjing Micro One Elec) |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 100uA |
| Operating Voltage | 4.7V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 800mA |
