NPM1100-QDAB-R7
NPM1100-QDAB-R7
ПроизводительNordic Semicon
Партномер производителяNPM1100-QDAB-R7
ОписаниеPower Management (PMIC) NORDIC NPM1100-QDAB-R7
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Nordic Semicon |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 800nA |
| Operating Voltage | 4.1V~6.7V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 400mA |
