TP4065-4.2V-SOT235
TP4065-4.2V-SOT235
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP4065-4.2V-SOT235
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP4065-4.2V-SOT235
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.053 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 75uA |
| Operating Voltage | 4V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 600mA |
