TP4067-2.8V-SOT236
TP4067-2.8V-SOT236
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP4067-2.8V-SOT236
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP4067-2.8V-SOT236
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.046 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 75uA |
| Operating Voltage | 3V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 2.8V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 600mA |
