TP4069-4.2V-SOT236
TP4069-4.2V-SOT236
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP4069-4.2V-SOT236
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP4069-4.2V-SOT236
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.047 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 95uA |
| Operating Voltage | 4.35V~9V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 575mA |
