TP4101-42-TSOT236
TP4101-42-TSOT236
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP4101-42-TSOT236
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP4101-42-TSOT236
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.068 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 80uA |
| Operating Voltage | 4.35V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC;Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.7V |
| Charge Current - Max | 600mA |
