TP4102-42-DFN228
TP4102-42-DFN228
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP4102-42-DFN228
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP4102-42-DFN228
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.064 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 80uA |
| Operating Voltage | 4.35V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC;Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.7V |
