TP5000-QFN16
TP5000-QFN16
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP5000-QFN16
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP5000-QFN16
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.16 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 180uA |
| Operating Voltage | 4V~9V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery;LiFePO4 Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2A |
