TP5100
TP5100
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP5100
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP5100
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.249 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 180uA |
| Operating Voltage | 5V~12V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V;8.4V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1~2 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2A |
