TP5400
TP5400
ПроизводительTOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics)
Партномер производителяTP5400
ОписаниеPower Management (PMIC) TOP POWER ASIC TP5400
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | TOPPOWER(Nanjing Extension Microelectronics) |
| Вес | 0.173 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 40uA |
| Operating Voltage | 4V~9V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 3V |
| Charge Current - Max | 1.2A |
