CN3791
CN3791
ПроизводительShangHai Consonance Elec
Партномер производителяCN3791
ОписаниеPower Management (PMIC) CONSONANCE CN3791
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | ShangHai Consonance Elec |
| Вес | 0.179 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 15uA |
| Operating Voltage | 4.5V~28V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 4A |
