FS326G+G
FS326G+G
ПроизводительFortune Semicon
Партномер производителяFS326G+G
ОписаниеPower Management (PMIC) Fortune Semicon FS326G+G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Fortune Semicon |
| Вес | 0.041 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 100nA |
| Operating Voltage | 1.8V~9V |
| Charging Saturation Voltage | 4.28V |
| The Chip Type | Protection IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | 2.9V |
| Charge Current - Max | - |
