MBI6655GSB-B
MBI6655GSB-B
ПроизводительMBI
Партномер производителяMBI6655GSB-B
ОписаниеLED Drivers MBI MBI6655GSB-B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы светодиодов |
| Производитель | MBI |
| Вес | 0.169 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 1A |
| Type | DC-DC |
| Features | Over-Temperature Protection (OTP);Over Current Protection;Short Circuit Protection |
| Topology | Buck |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Dimming | PWM |
| Frequency - Switching | 40kHz~1MHz |
| Voltage - Input(DC) | 6V~36V |
| Constant Current Accuracy | 5% |
