Si24R1
Si24R1
ПроизводительNanjing Zhongke Microelectronics
Партномер производителяSi24R1
ОписаниеRF and Wireless Nanjing Zhongke Microelectronics Si24R1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | ИС радиочастотных приемопередатчиков |
| Производитель | Nanjing Zhongke Microelectronics |
| Вес | 0.085 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 7dBm |
| Type | transceiver |
| Interface | SPI |
| Operating Voltage | 1.9V~3.6V |
| Interface Type | SPI |
| Data Rate | 2Mbps |
| Applications | ISM |
| Features | Automatic response function;Automatic retransmission function;Supports RSSI function;CRC check function |
| Frequency range | 2.4GHz~2.525GHz |
| Sensitivity | -96dBm |
| Receive Current | 15mA |
| Typical Application Frequency | 2.4GHz |
| Current Of Transmitting | 12mA |
| Voltage - Supply | 1.9V~3.6V |
