HX717
HX717
ПроизводительAvia Semicon (Xiamen)
Партномер производителяHX717
ОписаниеData Acquisition Avia Semicon (Xiamen) HX717
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Аналого-цифровые преобразователи (АЦП) |
| Производитель | Avia Semicon (Xiamen) |
| Вес | 0.18 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Number of Channels | 2 |
| Supply Voltage | 2.7V~5.5V |
| Quiescent Current (Iq) | 1.5mA |
| Interface | Serial |
| Resolution | 24 |
| Integral nonlinearity | ±0.001% |
| differential input | Yes |
| Sampling Rate | 10Hz;20Hz;80Hz;320Hz |
| Voltage - Supply | 2.7V~5.5V |
| Temperature range | -40℃~+85℃ |
| Clock/Oscillator | Built-in;External |
| Resolution(Bits) | 24 |
| Integral non - linearity | - |
| Voltage Reference | External |
| Voltage Reference Drift | 3ppm/℃ |
| Programmable Gain | Support |
