AAP2154OIR1
AAP2154OIR1
ПроизводительEutech Microelectronics
Партномер производителяAAP2154OIR1
ОписаниеPower Management (PMIC) EUTECH AAP2154OIR1
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Eutech Microelectronics |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -20℃~+70℃ |
| Quiescent Current | 25uA |
| Operating Voltage | 4.35V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 800mA |
