AP3128AE3036ES6
AP3128AE3036ES6
ПроизводительWuxi Chipown Micro-electronics
Партномер производителяAP3128AE3036ES6
ОписаниеLED Drivers Wuxi Chipown Micro-electronics AP3128AE3036ES6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы светодиодов |
| Производитель | Wuxi Chipown Micro-electronics |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 1.2A |
| Type | DC-DC |
| Features | Over Voltage Protection;Under Voltage Protection;Over-Temperature Protection (OTP) |
| Output Voltage | - |
| Input Voltage | 2.5V~5.5V |
| Topology | Boost |
| Switch tube (built-in/external) | Built-in |
| Dimming | PWM |
| Switch Frequency | - |
| Frequency - Switching | 750kHz~1.25MHz |
| Voltage - Input(DC) | 2.5V~5.5V |
