AP5054BES5C
AP5054BES5C
ПроизводительWuxi Chipown Micro-electronics
Партномер производителяAP5054BES5C
ОписаниеPower Management (PMIC) Wuxi Chipown Micro-electronics AP5054BES5C
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Wuxi Chipown Micro-electronics |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 50uA |
| Operating Voltage | 4.25V~5.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 530mA |
