AP5054CES6
AP5054CES6
ПроизводительWuxi Chipown Micro-electronics
Партномер производителяAP5054CES6
ОписаниеPower Management (PMIC) Wuxi Chipown Micro-electronics AP5054CES6
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Wuxi Chipown Micro-electronics |
| Вес | 0.037 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 25uA |
| Operating Voltage | 4.25V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | - |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Charge Current - Max | 750mA |
