HK358C
HK358C
ПроизводительHK
Партномер производителяHK358C
ОписаниеAmplifiers/Comparators HK HK358C
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Операционный усилитель |
| Производитель | HK |
| Вес | 0.51 |
| Operating Temperature | 0℃~+70℃ |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 7mV |
| Common Mode Rejection Ratio (CMRR) | 80dB |
| Rail to Rail | - |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 1MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 18V |
| Noise density(eN) | - |
| Number of Circuits | Dual |
| Input Offset Voltage Drift (Vos TC) | 7uV/℃ |
