LT8920TSSK
LT8920TSSK
ПроизводительNST Tech
Партномер производителяLT8920TSSK
ОписаниеRF and Wireless NST Tech LT8920TSSK
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | ИС радиочастотных приемопередатчиков |
| Производитель | NST Tech |
| Вес | 0.22 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Output Power | 6dBm |
| Type | transceiver |
| Interface | I2C;SPI |
| Operating Voltage | - |
| Interface Type | I2C;SPI |
| Data Rate | 1Mbps;250Kbps;125Kbps;62.5Kbps |
| Applications | - |
| Features | Automatic response function;Automatic retransmission function;CRC check function;Supports FEC function;Supports RSSI function |
| Frequency range | 2.4GHz~2.482GHz |
| Sensitivity | -96dBm |
| Receive Current | 18mA |
| Typical Application Frequency | 2.4GHz |
| Current Of Transmitting | 24mA |
| Voltage - Supply | 2.2V~3.6V |
