SD8065B
SD8065B
ПроизводительSHOUDING
Партномер производителяSD8065B
ОписаниеPower Management (PMIC) SHOUDING SD8065B
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SHOUDING |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 65uA |
| Operating Voltage | 4V~8V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 600mA |
