XC5072
XC5072
ПроизводительXySemi
Партномер производителяXC5072
ОписаниеPower Management (PMIC) XySemi XC5072
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | XySemi |
| Вес | 0.04 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 2uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.35V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 600mA |
