FP6908ASP
FP6908ASP
ПроизводительFitipower Integrated Tech
Партномер производителяFP6908ASP
ОписаниеPower Management (PMIC) FITIPOWER FP6908ASP
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Fitipower Integrated Tech |
| Вес | 0.226 |
| Operating Temperature | -20℃~+85℃ |
| Quiescent Current | 75uA |
| Operating Voltage | 4.6V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | - |
| Type of Battery | - |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
| 0V Battery Charge | Not supported |
