SM7055-12
SM7055-12
ПроизводительShenzhen Sunmoon Micro
Партномер производителяSM7055-12
ОписаниеPower Management (PMIC) Shenzhen Sunmoon Micro SM7055-12
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Контроллеры и регуляторы AC-DC |
| Производитель | Shenzhen Sunmoon Micro |
| Вес | 0.837 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Output Current | 300mA |
| Features | Soft Start;Over Temperature Protection;Over Current Protection;Over Voltage Protection;Under Voltage Protection |
| Output Voltage | 12V |
| Topology | Buck |
| Working mode | PWM Modulation |
| Voltage - Breakdown | 730V |
| Frequency - Switching | 60kHz |
