AXP203
AXP203
ПроизводительX-Powers Tech
Партномер производителяAXP203
ОписаниеPower Management (PMIC) X-Powers Tech AXP203
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | X-Powers Tech |
| Вес | 0.84 |
| Operating Temperature | -40℃~+130℃ |
| Quiescent Current | 27uA |
| Operating Voltage | 2.9V~6.3V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1.8A |
