WST4054
WST4054
ПроизводительWinsok Semicon
Партномер производителяWST4054
ОписаниеPower Management (PMIC) Winsok Semicon WST4054
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | Winsok Semicon |
| Вес | 0.03 |
| Operating Temperature | - |
| Supply Voltage | 4.25V~6.5V |
| Quiescent Current | 35uA |
| Operating Voltage | 4.25V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 600mA |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Charge Current - Max | 500mA |
| 0V Battery Charge | Not supported |
