NCV21871SN2T1G
NCV21871SN2T1G
Производительonsemi
Партномер производителяNCV21871SN2T1G
ОписаниеAmplifiers/Comparators onsemi NCV21871SN2T1G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прецизионные операционные усилители |
| Производитель | onsemi |
| Вес | 0.042 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 1 |
| Output Current | 5mA |
| Input Offset Current(Ios) | 50pA |
| Current - Input Bias(Ib) | 60pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 5.5V |
| Noise density(eN) | 62nV/√Hz@1kHz |
| Voltage - Supply | 1.8V~5.5V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 123dB |
| Slew Rate | 0.1V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 45uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 400nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 20uA |
| Gain Bandwidth Product | 350kHz |
| Ib - Input Bias Current | 60pA |
