NCV21914DTBR2G
NCV21914DTBR2G
Производительonsemi
Партномер производителяNCV21914DTBR2G
ОписаниеAmplifiers/Comparators onsemi NCV21914DTBR2G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Прецизионные операционные усилители |
| Производитель | onsemi |
| Вес | 0.494 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| Number of Channels | 4 |
| Voltage - Input Offset(Vos) | 1uV |
| Output Current | 16mA |
| Input Offset Current(Ios) | 200pA |
| Current - Input Bias(Ib) | 100pA |
| Rail to Rail | Rail-to-Rail Output |
| Gain Bandwidth Product(GBP) | 2MHz |
| Maximum Power Supply Range (Vdd-Vss) | 36V |
| Noise density(eN) | 22nV/√Hz@1kHz |
| Number of Circuits | Four channels |
| Output Type | - |
| Voltage - Supply | 36V |
| Common Mode Rejection Ratio(CMRR) | 150dB |
| Slew Rate | 1.6V/us |
| Vos - Input Offset Voltage | 1uV |
| Input Offset Voltage Drift(Vos TC) | 20nV/℃ |
| Quiescent Current(Iq) | 475uA |
| Gain Bandwidth Product | 2MHz |
| Ib - Input Bias Current | 100pA |
