SLM4900
SLM4900
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM4900
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM4900
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.02 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~6.5V |
| Quiescent Current | 45uA |
| Operating Voltage | 4.5V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 800mA |
| Number of Cells | 1 |
| Charge Current - Max | 800mA |
