SLM6400
SLM6400
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM6400
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM6400
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.196 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 4V~6V |
| Quiescent Current | 60uA |
| Operating Voltage | 4V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 1A |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 1A |
