SLM6401
SLM6401
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM6401
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM6401
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.043 |
| Operating Temperature | - |
| Supply Voltage | 4V~6V |
| Operating Voltage | 4V~6V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | Lithium Battery |
| Maximum Charge Current | 600mA |
| Number of Cells | 1 |
| End-Off Voltage | - |
| Battery Temperature Detection | Not supported |
| Charge Current - Max | 600mA |
