SLM6550
SLM6550
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM6550
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM6550
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.2 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 3.8V~6.5V |
| Quiescent Current | 2uA |
| Operating Voltage | 3.8V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.35V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 2.5A |
| Number of Cells | 1 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2.5A |
