SLM6900
SLM6900
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM6900
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM6900
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.088 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 8V~30V |
| Quiescent Current | 35uA |
| Operating Voltage | 6.8V~28V |
| Charging Saturation Voltage | 16.8V |
| The Chip Type | Charging IC |
| Type of Battery | - |
| Maximum Charge Current | 6A |
| Number of Cells | 2~6 |
| Battery Temperature Detection | Support |
| Charge Current - Max | 2.6A |
