SLM6500
SLM6500
ПроизводительSOLA-IC
Партномер производителяSLM6500
ОписаниеPower Management (PMIC) SOLA-IC SLM6500
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Управление аккумулятором |
| Производитель | SOLA-IC |
| Вес | 0.2 |
| Operating Temperature | -40℃~+85℃ |
| Supply Voltage | 3.8V~6.5V |
| Charging Saturation Voltage | 4.2V |
| The Chip Type | Step-down charging chip |
| Type of Battery | Lithium-ion/Polymer |
| Maximum Charge Current | 2.5A |
| Number of Cells | 1 |
