MMBD4148SE
MMBD4148SE
ПроизводительGuangdong Hottech
Партномер производителяMMBD4148SE
ОписаниеDiodes Guangdong Hottech MMBD4148SE
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Коммутационные диоды |
| Производитель | Guangdong Hottech |
| Вес | 0.033 |
| Operating Temperature | - |
| Rectified Current | 200mA |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@10mA |
| Reverse Voltage (Vr) | 100V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@75V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4ns |
| Diode Configuration | 1 Pair Series Connection |
| Reverse Leakage Current | 5uA@75V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 100V |
| Pd- Power Dissipation | 350mW |
| Current - Rectified | 200mA |
| Operating Junction Temperature Range | - |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@10mA |
