RS1608E-CW
RS1608E-CW
ПроизводительShenzhen Haoruijia Elec.
Партномер производителяRS1608E-CW
ОписаниеTransistors/Thyristors Shenzhen Haoruijia Elec. RS1608E-CW
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Тиристоры (SCR)/модули |
| Производитель | Shenzhen Haoruijia Elec. |
| Вес | 1.98 |
| Operating Temperature | -40℃~+125℃ |
| SCR Type | 1 TRIAC |
| Gate Trigger Voltage (Vgt) | 1.5V |
| Holding Current (Ih) | 60mA |
| Average Gate Power Dissipation (PG(AV)) | 1W |
| Peak off - state voltage(Vdrm) | 800V |
| Current - Gate Trigger(Igt) | 50mA |
| Voltage - On State(Vtm) | 1.5V |
| Current - On State(It(RMS)) | 16A |
| Current - Surge(Itsm@f) | 160A@50Hz |
