UF2G
UF2G
ПроизводительSUNMATE Elec
Партномер производителяUF2G
ОписаниеDiodes SUNMATE Elec UF2G
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | SUNMATE Elec |
| Вес | 0.2 |
| Rectified Current | 2A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1V@2A |
| Reverse Voltage (Vr) | 400V |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 10uA@400V |
| Reverse Recovery Time (trr) | 50ns |
| Reverse Leakage Current | 10uA@400V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400V |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 50A |
| Current - Rectified | 2A |
| Operating Junction Temperature Range | -50℃~+150℃ |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1V@2A |
