UF4007
UF4007
ПроизводительSUNMATE Elec
Партномер производителяUF4007
ОписаниеDiodes SUNMATE Elec UF4007
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Быстровосстанавливаемые / высокоэффективные диоды |
| Производитель | SUNMATE Elec |
| Вес | 0.319 |
| Operating Temperature | -65℃~+125℃@(Tj) |
| Rectified Current | 1A |
| Forward Voltage (Vf@If) | 1.7V@1A |
| Reverse Voltage (Vr) | 1kV |
| Reverse Leakage Current (Ir) | 5uA@1kV |
| Reverse Recovery Time (trr) | 75ns |
| Diode Configuration | - |
| Reverse Leakage Current | 5uA@1kV |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 1kV |
| Non-Repetitive Peak Forward Surge Current | 30A |
| Current - Rectified | 1A |
| Operating Junction Temperature Range | -65℃~+125℃@(Tj) |
| Voltage - Forward(Vf@If) | 1.7V@1A |
