210-81-05GB03
210-81-05GB03
ПроизводительPINREX
Партномер производителя210-81-05GB03
ОписаниеConnectors PINREX 210-81-05GB03
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Штыревые головки |
| Производитель | PINREX |
| Вес | 0.24 |
| Operating Temperature Range | -40℃~+105℃ |
| Voltage Rating (Max) | - |
| Current Rating (Max) | 3A |
| Contact Plating | - |
| Contact Material | Brass |
| Number of Pins | 5P |
| Pitch | 2.54mm |
| Number of Rows | Single Row |
| Row Spacing | - |
| Insulation Height | 2.5mm |
| Mounting Type | Direct Insert |
| Length of End Connection Pin | 3mm |
| Pin Structure | 1x5P |
| Length of Mating Pin | 6.1mm |
| Circluar Pins/Square Pins | Policy |
