U5316
U5316
ПроизводительUNI-SEMIC
Партномер производителяU5316
ОписаниеMotor Driver ICs UNI-SEMIC U5316
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | UNI-SEMIC |
| Вес | 0.157 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃ |
| Supply Voltage | 4.5V~20V |
| Number of Drivers | 6 |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 37ns |
| Fall Time | 30ns |
| Driven Configuration | Three Phase |
| Peak Output Current(sink) | 1A |
| Peak Output Current(source) | 1.2A |
| Input Voltage (Vin) | 4.5V~20V |
