U1001
U1001
ПроизводительUNI-SEMIC
Партномер производителяU1001
ОписаниеMotor Driver ICs UNI-SEMIC U1001
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | Драйверы затворов |
| Производитель | UNI-SEMIC |
| Вес | 0.166 |
| Operating Temperature | -40℃~+150℃@(Ta) |
| Supply Voltage | 2.8V~30V |
| Number of Drivers | 1 |
| load type | MOSFET;IGBT |
| Rise Time | 100ns |
| Fall Time | 50ns |
| Propagation Delay tpHL | 150ns |
| Peak Output Current(sink) | 1.2A |
| Propagation Delay tpLH | 680ns |
| Peak Output Current(source) | 1.5A |
